טיפול בעץ

טיפול בעץ – כל הדרכים לטיפול ולשיקום עצים!טיפול בעץ

בשנים האחרונות נוצרה מודעות הולכת וגוברת לחשיבות של שמירה על עצים בארץ ישראל. כריתת עצים ועקירה של עצים רבים בארץ, לצרכי בנייה בעיקר, גרמו להידלדלות של הצמחייה בארץ, מה שהוביל לצורך משמעותי בחקיקה לטובת שימור של העצים בכל רחבי הארץ. כחלק מן הפעילות החוקית בתחום, נחקקו גם חוקים לגבי שימור עצים. כיום, טיפול בעץ ותיק כולל גם פעולות מיוחדות שנועדו לשמר אותו, על מנת לאפשר לעצים לגדול, להישאר יציבים וגם לאפשר נטיעה של עצים חדשים, אשר חשובים כל כך הן לבריאותנו והן ליופי של ארצנו.

 

שיקום עצים עתיקים

טיפול בעץ עתיק

בישראל ישנם עצים עתיקים לעשרות. העצים הללו גדולים, מרשימים ומיוחדים, ולעיתים קרובות יש להם משמעות היסטורית. עם זאת, העצים הוותיקים אינם יכולים תמיד להמשיך לשרוד בכוחות עצמם. משרד החקלאות יצא לאחרונה בפנייה לרשויות המקומיות, בבקשה לשקם את העצים הוותיקים שבערים השונות בארץ כחלק מפעולות השגרתיות של טיפול בעצים. איך מבצעים שיקום כזה?

 

 

 

 אישור כריתת עץאיך משקמים עצים?

שיקום עצים נעשה באמצעות גיזום מיוחד של ענפי העץ, במטרה לאפשר לעץ לגדול בצורה טובה ונכונה יותר. עצים בעלי ענפים חלקים מקבלים תמיכה מתאימה, כאשר המטרה הכללית היא, כמובן, לשקם את העצים ולאפשר הארכה של חייהם לזמן רב ככל האפשר. שיקום עצים עתיקים הוא תהליך יקר. מחירו של שיקום בסיסי של עץ מתחיל מסכום של כ-850 ₪, ובמקרה של צורך בטיפול מורחב הוא עשוי להגיע עד לסכום של 5500 ₪ – וזאת, כאמור, לעץ בודד בלבד. משרד החקלאות מעניק לנושא זה תקציב נרחב, במטרה לאפשר לעוסקים בתחום לשמר ולתחזק כמה שיותר עצים.

 

 

שיקום עץ שהתייבשטיפול בעץ שתייבש

לכאורה, שיקום עץ שהתייבש איננו אפשרי. עם זאת, ישנם מצבים שבהם עצים שנראים יבשים, הם עדיין בעלי חיות מתחת לכל החלקים היבשים שבהם. לכן, התהליך של שיקום עץ שהתייבש כולל הסרה של חלקים מתים מהעץ, על מנת לחשוף חלקים טריים וחיים. לא תמיד ניתן להשקיע בשיקום עץ שהתייבש. על פי התוכנית החקלאית הנוכחית, ההשקעה בשיקום עצים – מכיוון שהיא גדולה כל כך – תיעשה רק לעצים שיש סיכוי גבוה שאכן ישרדו וישוקמו בעקבות פעולות השיקום. עם זאת, כדאי לזכור שהעלות של גידול עץ חדש במקום העץ הקיים גבוהה לעיתים באופן משמעותי מן העלויות של השיקום. לכן, לפני שמחליטים אם לשקם עץ מסוים או לכרות אותו, כדאי לקחת בחשבון הן את סיכויי ההצלחה והן את שיקולי המחיר. במקרים רבים מתברר שההשקעה בשיקום העץ אכן כדאית ומשתלמת.

מה מסכן עץ?

שיקום עצים מכל הסוגים נעשה מסיבות רבות. מלבד עצים שהתייבשו, עצים רבים סובלים מגורמי סיכון אשר עלולים לגרום לנזק משמעותי בעץ. כאשר הגורמים הללו קיימים, יש לפעול לשיקום העץ. הגורמים הללו הם, למשל: ענפים כבדים מאד, ריקבון, בעיות יציבות, מזיקים ועוד. מחפשים חברה לגיזום, כריתה, טיפול ושיקום עצים? טלפון לגיזום עידן בע"מ וצוות שלנו בדרך אליכם 050-8368817

כריתת עצים

גיזום עצים

טיפול בעצים

לתיאום שירות

מלא את הפרטים ונחזור אלייך במהרה.
התקשרו
דילוג לתוכן