כרסום שורשים

כרסום שורשים  – כל מה שתמיד רציתם לדעת!

כרסום שורשים וגדמים הוא תהליך שנעשה כאשר קיים עץ ששורשיו או הגדמים שלו יוצרים מפגע בטיחותי, או שהם מפריעים לתהליכים עירוניים שונים, כמו בנייה או עבודות תשתית כלשהן. הכרסום נועד לשמר את העץ ולאפשר לו לצמוח, מבלי שייצור מפגע. כאשר מדובר בגדמים, הכרסום נועד להסיר את הגדם, ולעיתים קרובות ניתן אף לכרסם את הגדם לחלוטין ולשטח את פני הקרקע לגמרי, לכל מטרה שהיא.

במקרה שאנו רואים לפנינו סביר להניח כי החומה הייתה עומדת על תילה אם העץ הזה היה עובר כרסום שורשים בזמן

כרסום שורשים וגדמים

כאמור, הפעולה נועדה ליצור פני קרקע חלקים, למטרות שונות. עם זאת, בנוסף למטרות הללו, לעיתים מבצעים כרסום  על מנת להכין את הקרקע לשתילה של עץ, על מנת שתוכל לקלוט צמחים חדשים. כרסום שורשים וגדמים יכול להיעשות על ידי סוגים שונים של מכשירים, כמו גרזן, מסור חשמלי, חומרים כימיים ועוד. אולם הדרך היעילה ביותר לבצע את הכרסום היא על ידי מכונת כרסום ייעודית מקצועית, אשר מבצעת את הכרסום בצורה מהירה ויעילה, חוסכת אנרגיה ומכינה את הקרקע לצרכים החדשים במהירות גבוהה במיוחד.

כרסום שורשים לצורך העתקת עץ

לעיתים, הצורך בכרסום שורשים קיים כאשר מעוניינים להעתיק את מקומו של עץ בוגר. במקרים מסוימים, גובה הקרקע במיקום החדש של העץ נמוך מזה של מיקומו המקורי, כך שלאחר ההעתקה, השורשים של העץ יבלטו מעל הקרקע. במקרה כזה, יש לבצע כרסום שורשים לעץ מספר חודשים לפני שמעתיקים אותו בפועל, על מנת שהשורשים הקטנים יותר ייקלטו בצורה טובה יותר באדמה במיקום החדש. כאשר השורשים קטנים יותר, קליטת העץ מהירה יותר.

מי מבצע כרסום שורשים וגדמים?

העבודה אינה מתאימה  לכל אדם. הכרסום דורש עבודה מקצועית, ניסיון ומיומנות גבוהה. אם הכרסום נעשה בצורה לא נכונה, עלול להיגרם נזק חמור לעץ או לסביבה הקרובה שלו. לכן, כאשר יש צורך בעבודה מקצועית של כרסום שורשים וגדמים, חשוב להזמין איש מקצוע בעל ניסיון, אשר יבצע את הכרסום בצורה יעילה, מהירה, מדויקת ואיכותית, ויאפשר לכם ליהנות מכל היתרונות של הכרסום ומכל המטרות שלשמן בצעתם את הכרסום מלכתחילה.

כריתת עצים

גיזום עצים

טיפול בעצים

לתיאום שירות

מלא את הפרטים ונחזור אלייך במהרה.
התקשרו
דילוג לתוכן