שימור עצים

שימור עצים במסגרת חוק התכנון והבנייה – מה שצריך לדעת!

חוק התכנון והבנייה הכניס בשנים האחרונות מספר תיקונים בחוק, אשר משמעותיים לנושא של שימור עצים. כחלק מן התיקונים לחוק, ישנה דרישה לסמן את העצים הבוגרים בכל תכנית אשר מוגשת לרשויות, על מנת שניתן יהיה לשמר כמה שיותר עצים, גם בתהליכי בנייה שונים.

למה צריך לשמר עצים?

שימור עצים במסגרת חוק התכנון והבנייה נועד להשאיר את העצים כחלק מן המרקם העירוני של כל עיר ועיר. העצים תורמים לאופי של הערים, הם משמשים בגנים פרטיים וציבוריים כאחד, באזורי פנאי ונופש ועוד. לעצים ישנם תפקידים משמעותיים רבים גם מבחינה בריאותית, והם מגנים מפני זיהומים ומסייעים בשיפור של איכות הסביבה באופן כללי. לכן, חוק התכנון והבנייה מחייב שימור עצים בצורה טובה ככל האפשר, ועקירה של כמה שפחות עצים, ורק במקרה שבו אין ברירה אחרת.

יתרונות של עצים בסביבה העירונית

העצים, כמו כל הצמחים, קולטים פחמן דו חמצני ופולטים חמצן, אשר נחוץ לנשימה של בני האדם. העצים מטבעם סופחים לתוכם חומרים מזהמים שונים, כמו אבק, רעלים ופיח, כך שהם מקלים על הנשימה של בני האדם. עצים גם תורמים להנמכת הטמפרטורה הסביבתית. לעיתים קרובות, הימצאות של עצים מורידה את עצמת הרוחות באזור בעונת החורף. העצים מביאים מגוון של בעלי חיים, והם גם מגנים על העיר מהצטברות של פסולת.

כריתת עצים

גיזום עצים

טיפול בעצים

לתיאום שירות

מלא את הפרטים ונחזור אלייך במהרה.
התקשרו
דילוג לתוכן